Advarer Trond Giske???

Photo by Brett Sayles on Pexels.com

Kirkene i kystkommunen Øygarden gir klar beskjed til kirkestatsråd Trond Giske. Dersom han utnevner en liberal biskop som Ole D. Hagesæthers etterfølger vil ikke menighetene i Øygarden la vedkommende preke i kirkene.

Hvem tror disse personene at de er?? I det ene sekundet vil de være en del av statskirken, men i det andre sekundet vil de bestemme selv.
Jeg foreslår at denne menigheten tar et aldri så lite oppgjør med seg og spør seg selv om de ikke helelr skal frigjøre seg fra staten. Da kan de ansette så konservative biskoper, prester og paver de bare vil. Men så lenge dere velger noe anet må dere ta konselkvensene av hva det innebærer.
Statskirkens dager går mot slutten og jeg kan ikke vente til den dagen det skjer.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s